Trávicí orgány

O poruchách a onemocněních trávicího traktu - žaludek, střeva, slinivka, játra... z pohledu duše.

Poruchy střev a žaludku

Žaludek a střeva jsou ve spojení s játry a slinivkou - to je hlavní energetická "instalace" našeho těla. Na úrovni pole je hlavní "instalací" energie duše . Obě "instalace, zařízení" jsou energeticky vzájemně propojeny.

Střevo interaguje s naší duší jako s prvním spojem. Hlavní energii a informace o jemných plánech budoucnosti vnímají střeva. Jak je střevo spojeno s duší? Odpověď je jednoduchá. Duše se objevila jako první, to znamená, že je starší ve vztahu k mysli a tělu. A na úrovni těla je nejstarším orgánem střevo. Proto v prvé řadě myslíme a cítíme střevy a pak mozkem. Střeva reagují na budoucí události, o kterých náš mozek zatím nemá ani podezření. Známe výraz: "Cítí to ve střevech". Hlavní informace z budoucnosti jsou nejprve zpracovány střevy, pak játry a pak mozkem.

Pokud naše duše začne stavět na instinktech, pokud se touha, vášeň, vztek, chamtivost zvětší - duše přestává mít energii a její energetický okruh postupně mizí. Výsledkem je, že střeva dostávají méně energie, což je nezbytné pro zachování imunity. Nyní vědci již dospěli k závěru, že asi 80% obranyschopnosti těla je zajištěno střevem. Dříve nebo později budou vědci nuceni spojit takové pojmy jako imunita a vnitřní energie člověka. Pokud se imunitní systém rozpadne, narazí současně v mnoha orgánech. Postupem času se to může rozvinout do vážné nemoci, a které orgány budou trpět - bude dáno podle povahy člověka a jeho vnímání světa.

Slabým fungováním střeva dochází k hromadění toxinů a jedů v těle. Oslabené střevo pak blokuje funkce ledvin a genitálií.

Střevo a žaludek trpí, když člověk myslí o lidech špatně a je agresivní.

Když se cítíme špatně, pohrdavě přemýšlíme o někom, máme negativní energii v tenkém střevě. Toxiny a nestrávené zbytky, které se hromadí v tlustém střevě, mohou otrávit tělo. Abychom tomu zabránili, jsou zahrnuty faktory uměle rostoucí energie na jiné místo. To je bolest, nepohodlí, polypy, nádory. V tomto případě je osoba přinucena přenést energii z jiných zón podvědomě na nemocný orgán, čímž sladí svou funkci. Musíme se soustředit na to, co způsobuje bolest a nepohodlí. Tak se objevují hemoroidy a nádory ve střevech.

Přibližně stejný proces nastává při přejídání . V tomto případě také začíná ukládání toxinů, oslabují funkci tlustého střeva a pak vznikají - hemeroidy, polypy, nádory. Mechanismus je stejný, ale důvody na první pohled vypadají jinak: v prvním případě to jsou problémy s duší, v druhé - přejídání. Ale přejídání je důsledkem uctívání člověka jeho touhami, důsledkem chtíče, a to je také problém duše. Nakonec všechno přichází k potřebě správného světového pohledu a pochopení toho, že vše je propojeno.

Problémy se žaludkem začínají, když člověka někdo krutě urazí, v odezvě na to reaguje agresivně, snaží se potlačit další urážky a uráží ostatní myšlenkami, slovy a svým chováním. Žaludek trpí, když člověk chce, obrazně řečeno, jíst něco jiného. Jak velká je agresivní emoce, taková je pak způsobená nemoc; co narušujeme, to bolí.

Problémy se žaludkem - to je těžká nespokojenost nejen s ostatními, ale také sami se svým osudem.

Těžká, špatná, negativní reakce na události okolního světa je charakteristická pro idealisty. Čím méně pro člověka znamená pocit lásky v duši ve srovnání s ideály, tím těžší a náročnější je jeho odmítnutí traumatické situace v životě. Pokud je spravedlnost, ideál, sen pro člověka na prvním místě, pak se automaticky objeví zášť, odsouzení lidí a opovržení.

Je třeba si uvědomit, že svět ovládá Bůh a my nikdy zcela nepochopíme božské zákony a božskou logiku, dokud se nevrátíme k Bohu. To znamená, že naše správnost v každé situaci je vždy relativní. Když se snažíme "rozdrtit" svět kolem nás pod naší lidskou logikou a lidskou spravedlností, vždy končí katastrofálně. Lidská logika je jistě nutná a spravedlnost je zapotřebí, ale musí mít své limity.

Problémy se žaludkem a střevem mohou být spojené i s dětmi . Je-li v duši našich dětí málo lásky - v případě, že neprojdou životní zkouškou, které je vhodné pro něj ve vyšší rovině, a reaguje na tyto situace programem sebezničení. Program se vrátí zpět k rodiči, hladina jeho energie začne pomalu klesat a když klesne pod kritický bod, objeví se cysty, polypy nebo rakovinový nádor.

V takovém případě je nutné, aby jste se tohoto problému zbavili - musíte změnit povahu dítěte, změnit jeho náhled na svět a emoce. A musíte začít u sebe. Abychom se mohli změnit, člověk by neměl mít agresi k současnosti, minulosti a budoucnosti. Je nutné znovu v hlavě prožít dřívější situace a přijmout jakékoli ponížení těla, ducha a duše jako záchranu svého dítěte. Je potřeba přijmout jakékoli ponižování osudu, blahobytu, zrady, podvodu, nespravedlnosti a děkovat Bohu za spasení a očistu duše k lásce.

Pokud se dítě nenarodí, komu bylo předurčeno, aby se narodilo, pak je pole deformováno v oblasti první čakry, což znamená, že v tomto případě je možná střevní nebo rektální rakovina.

Prostřednictvím střev přijaté informace působí na hlubší vrstvy podvědomí. Proto je potravina nejen zdrojem rozmanitých informací, ale také prostředkem ke změně informačních struktur člověka. Jídlo může být přínosné, ale může být i jedem.

Několik tisíc let Ayurvéda, indická věda o zdraví, říká, že před jídlem je potřeba se modlit a vnitřně nabízet Bohu oběť. Tímto způsobem je duše čištěna, naplněna energií a to ovlivňuje strukturu všeho, co je vedle člověka. Strukturu potravinářských výrobků můžete změnit tak, aby se staly chutnějšími a zdravějšími. Pokud se člověk modlil před jídlem, může se dokonce i jed přítomný v jídle změnit a nemít na člověka negativní dopad. Naopak, zcela benigní jídlo se může proměnit v jed, pokud ho uvaří člověk, který zažívá silné negativní emoce. Škodlivé je také uvařené ve špatné náladě. Tyto pravdy jsou již dlouho známy. Ale my, když jsme ztratili význam mnoha pojmů - začínáme formovat a množit nemoci.

Jak fyzický, tak i emocionální stav člověka závisí na informační struktuře jídla vstupujícího do střeva. Správně uvařené jídlo, základní potraviny, bylinné čaje mohou pomoci léčit celou řadu nemocí. Nekvalitní potraviny, zpracované s chemickými látkami - dramaticky snižují náš imunitní systém a mohou vést k spoustě nejrůznějších nemocí.

Potřebujete vědět a dodržovat základní pravidla stravování. Střevo je nadměrně zatěžováno a jeho funkci oslabuje, když člověk špatně žvýká, jí ve spěchu, stojí při jídle, jí příliš studené jídlo atd. Hodně energie bere jídlo, pokud je velmi pestré, výrazné. Léčí a nezatěžuje zpravidla monotónní jídlo a v malých množstvích. Samostatné základní potraviny také pomáhají léčit mnoho nemocí. Občerstvování mezi jídly je nevhodné: po přijetí energie by měl být i pokles. Tzn. mezi jídly by měla odpočívat slinivka i střeva.

Trávení informací je těžší proces než trávení fyzických potravin. Ale díky tomu se vyvíjíme.

Stejně jako musí být pravidelně naladěn hudební nástroj, tak naše duše, zapomínající na Božské v ruchu každodenního života a nepostřehnutelně se uzavírající na vlastní zájmy, by měla být správně laděna, když se dotýká Božského. Protože nejrozsáhlejší informace dostávají střeva, musí být střeva v tomto okamžiku ladění prázdná. Pokud člověk pravidelně nehladoví a nedokáže zpomalit, začíná povinný způsob očištění: chuť k jídlu mizí a začne bolet žaludek. Člověk začne polykat tablety a střeva "přichází do pořádku". Ale získání pouze vnějšího pozitivního efektu (uzdravení) člověk ničí dvou budoucnost a nemoc se může objevit kdykoliv znovu.

Proč ve stáří často selhává a zastavuje se činnost střeva? Nové informace ničí, mění staré informace. Spojte staré s novými informacemi prostřednictvím lásky. Pokud není dostatek lásky, je proces rozvoje ničen, tj. nemoc nebo rychlá smrt, nebo je informace a rozvoj  zablokován. Pak starší osoby přestávají vnímat základní, nové informace a nadále přijímají jen povrchní, vnější, různorodé, ale nevýznamné informace smyslovými orgány.

Střevní funkce úzce souvisí s chůzí. Před mnoha tisíci lety říkaly Védy: Ráno byste měli chodit asi hodinu. A večer, než půjdete spát, potřebujete půlhodinovou chůzi. Teprve nyní si lidé začali uvědomovat, že jeden z nejlepších diet - to není jen jídlo, ale také pohyb, pak střeva fungují normálně.

Problémy s střevem a žaludkem pomáhají očistit a zachránit duši. Díky těmto problémům nám duše naznačuje špatný směr, tato nemoc je tedy štěstím, děkujte za ně. Pacient by neměl běžet pod chirurgický skalpel. Nemoc je bičem, který nás nutí odklonit se od katastrofální cesty. Jakákoli nemoc nám naznačuje, že je čas se starat o duši a pamatovat si, že hlavní štěstí je láska, která zajišťuje jednotu se Stvořitelem.


Veškerá naše somatika má svůj původ v tlustém a tenkém střevu. Všechny nemoci jsou důsledkem, kdežto příčina spočívá v zažívacím traktu, všechny reakce procházejí našimi střevy. Tenké střevo přitom reaguje agresivně, kdežto tlusté naopak ustupuje, podřizuje se a inspiruje ke stresům a zbabělostí."
"Chcete tím říct, že když se člověk neubrání stresu a zlomí se, onemocní tlusté střevo, kdežto když se neustále vzteká a hromadí v sobě agresí, je napadeno střevo tenké?" "Přesně tak. Tenké střevo je napadeno ve chvíli, kdy je agrese již potlačena. Je tu však i jiná varianta, kdy agrese nesměřuje dovnitř ani ven, ale je prostě odstraněna řešením problému, který stres vyvolal."
"Přesně tak, a z mého hlediska se psychoterapeuti dělí na ty, kdož kráčejí cestou utlumení problémů, a ty, kteří se k výsledku snaží dospět především snahou o porozumění. V takovém případě je základem úspěšné léčby heslo skrze přikázání k Bohu." 

Sergej Lazarev - Diagnostika karmy 2