Závislost na lásce k člověku

20.12.2018

Jedna žena napsala dopis. Má dobré vztahy se svým manželem. Pak se zamilovala do jiného muže a "šla za láskou" - rozvedla se a vzala si svého milovaného. Po nějaké době ji začaly bolet ledviny, což znamená, že její náklonnost, vášeň vypadající jako láska, ji pomalu začala zabíjet. 
Její dopis skončil takto: "Začala jsem žít s druhým, ale rychle jsem cítila, že to není život, žárlivost a nelibost se plazily ze všech stran. Rozvedli jsme se. Teď jsem osamělá. Udržuji přátelské vztahy s oběma, ale žiji sama a nemůžu vytvořit rodinu." 

Odpověď:

Láska k člověku a láska k Bohu vypadají nejprve stejně. Ale pokud je Boží láska v podvědomí slabá, pak se láska k člověku změní ve způsob, jak dále ještě více oslabit Boží lásku. A to je nepřijatelné.

Pokud se hlavní princip, první přikázání ignoruje: "Milujte svého bližního jak sami sebe." Stává se nebezpečným a proto neproveditelným. Pokud se láska změní ve vášeň a sexuální přitažlivost, je takový vztah odsouzen k rozpadu.

Zvyšte setrvačnost lásky v duši. Zlikvidujte vše, co degraduje lásku, nepodporujte ty pocity které ji oslabují - zášť, žárlivost nenávist, smutek, odsuzování.

Překonejte všechny závislosti na lidských hodnotách. Zde pomůže i abstinence, půsty, skromnost, modlitby a samota.
Přijměte Boží vůli bez ohledu na to, co se děje. Nebojte se. Vše je nakonec zaměřeno na Váš vývoj a rozvíjení lásky v duši.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/BrBMIbfHRYI/