Sny

05.12.2022

Byl jeden muž a ten si strašně moc přál tři věci: Mít dobře placenou práci, oženit se s krásnou dívkou a stát se slavným.

Jedné mrazivé zimy tento člověk spěchal na pohovor do kanceláře světoznámé firmy. Najednou před ním na ulici spadl postarší muž. Muž si pomyslel, že je pravděpodobně opilý, a nepodal mu ruku a raději ho obešel. To mu pomohlo nepřijít pozdě na naplánovanou schůzku. Pohovor, ale nedopadl dobře, takže nebyl přijat. Za jednoho letního večera se tento muž procházel městem. Tu zahlédl skupinu pouličních umělců, kteří hráli pouliční divadlo. Zastavil tedy, aby si tu podívanou vychutnal. Diváků bylo jen pár, ale hra byla zábavná a napínavá. Po skončení hry se lidé začali rozcházet. Náš muž se také otočil, že půjde, ale někdo mu směle sáhl na rameno. Byla to hlavní komická postava hry, stará liška. Začala se ptát, jestli se mu hra líbila. Muž se s ní ale nechtěl bavit a bez slov se otočil a šel domů. Byl deštivý večer a tento člověk spěchal rychle domů. Byl velmi unavený a v hlavě se mu honily myšlenky na voňavou koupel a útulnou, teplou postel. Najednou uslyšel něčí tlumený pláč. Byla to žena, která plakala. Seděla na lavičce před domem - bez deštníku a sama. Když si všimla našeho hrdiny, obrátila se na něj o pomoc. Muž se na vteřinu zamyslel, ale před očima spatřil koupel a postel, a tak ženu ignoroval a beze slov spěchal do vstupní haly. Ten muž žil nešťastný život a když zemřel, potkal svého anděla strážného a tak mu řekl:
"Víš, že jsem žil bezcenný život. Měl jsem tři své sny, ale nic z toho se mi nesplnilo. Mrzí mě to..."

Kamaráde, udělal jsem vše proto, aby se ti tvá přání splnila, odpověděl anděl. Potřeboval jsem od tebe jen něco málo: Tvou ruku, tvé oči a tvé srdce. Pamatuješ na muže, který spadl na kluzké zimní silnici? Byl to majitel té firmy, ve které jsi chtěl pracovat. Čekala na tebe závratná kariéra. Vše, co po tobě bylo vyžadováno, byla jen tvá ruka. Pamatuješ si na tu starou lišku, která ti položila otázku po pouličním vystoupení? Byla to mladá krásná herečka, která se do tebe zamilovala na první pohled. Čekala tě šťastná budoucnost, děti, nekonečná láska. Vše, co od tebe bylo vyžadovalo, byly tvé oči. A nakonec, pamatuješ si tu ženu u vchodu tvého domu? Byl deštivý večer a ona prošla mokrá se slzami. Je to slavná spisovatelka. Měla nehodu a vše, co potřebovala, byl někdo, s kým si může promluvit. Kdybys ji pomohl, napsala by o tom knihu. Kniha by se stala světovým bestselerem a ty bys byl slavným. Vše, co se po tobě tehdy bylo vyžadovalo, bylo tvé srdce. Byl jsi velice nevnímavý příteli!...Muž si povzdechl a bez jediného slova se slzy v očích pomalu odcházel do němé samoty ..