Nezávislost na milovaném člověku

20.10.2018

Otázka:
Jsme mladí lidé a stýkáme se více než 2 roky. Neumím pochopit, zda můj přítel chce se mnou být, či ne. Bydleli jsme spolu, ale nyní jsme se rozdělili. Ze začátku bylo vše bolestivé, no a nyní to přijímám normálně. On vidí hlavní problém v nedostatku vášně a já v nedostatku péče a pozornosti. Ke končí hranice přijetí a odpuštění a začíná hledání muže, který je aktivnější ve svých rozhodnutích?

Odpovídá Sergej N. Lazarev:
Začněte ihned. Průměrně, si myslím, stačí půl roku. Jestli se za půl roku člověk nerozhodne, není potřeba s ním ztrácet čas. Na druhé straně, jestli je u vás pýcha a žárlivost velmi vysoká, tak budete mít vždy problémy s muži. Proto se podívejte na svůj charakter. Zda jste dobrotivá a pokorná, zda dokážete obětovat a starat se, zda umíte milovat a ne pro něco, ale nehledě na nic. Jakmile máte energii lásky vysokou, tak si není potřeba dělat starosti o muže. Tehdy dokážete dostatečně rychle řešit tuto otázku. Takže ještě jednou, podívejte se na svůj charakter.
Za druhé - jestli chcete být šťastná, zapamatujte si jednu jednoduchou pravdu:

Vnější štěstí nesmí být větší než vnitřní štěstí.

Jinak budete závislá. Naučte se být šťastná i bez muže. Bez jeho pozornosti anebo nepozornosti. A když budete šťastná za to, že máte v duši lásku, za to že je Bůh, co nás miluje, za to, že se můžete realizovat v životě a být šťastnou, tehdy vaše vnitřní štěstí bude stálé a neotřesitelné, přestanete být závislá na muži a tehdy se muž bude připoutávat k chtít tím dříve manželství. Přestože na něm nebudete závislá a nebudete se vnitřně připoutávat. 

Žena, která se vnitřně připoutává, je nejnebezpečnější věc, může narušit zdraví muže a jeho osud dost rychle. Proto - naučte se být šťastnou bez ohledu na cokoliv. A v tomto ohledu se situace s milovaným člověkem posune k tomu, abyste se nezaobírali jeho zradami, urážkami, rozchody, atd. Takže na jedné straně musíte být vnitřně na něm nezávislá, ale na druhé straně ho zas - jak se říká nemůžete úplně ignorovat - dělej si co chceš. Je potřebná dialektika. Takže - jako pán pouští svého pejska bez vodítka, může mu utéct a dostat se do problémů. Když pán drží pejska na krátkém vodítku, je to zadušující vedení, pejsek taktéž může mít problémy. Proto je potřeba muže vést na vodítku, ale na dlouhém. Nazáviset na něm, ale kontrolovat a vychovávat.


Ilustrace: Yaoyao Ma Van As