Klíč ke štěstí

05.10.2019

...Jak na štěstí...

Dlouhou dobu se mi zdálo, že život má teprve začít - ten pravý život. 
Ale vždy zde byla nějaká překážka, která stála v cestě mému štěstí. Něco, co jsem nejdřív musel překonat, nějaká nevyřízená záležitost, období, které muselo být odslouženo, účet, který musel být splacen. Teprve potom bude moci můj život začít naplno, říkal jsem si. Avšak nakonec jsem pochopil, že tyto překážky jsou mým životem."

Tento pohled mi pomohl pochopit, že neexistuje žádná cesta ke štěstí. Štěstí je samotná cesta. Takže si važte každého okamžiku, který máte a važte si ho ještě víc, když jste se o něj podělili s někým výjimečným - dost výjimečným na to, abyste s ním strávili Váš čas a pamatujte si, že čas na nikoho nečeká.

Přestaňte tedy čekat, až dokončíte školu, až se do školy vrátíte, až shodíte deset kilo, až budete mít dítě, až Vaše děti odejdou z domu, až začnete pracovat, až budete v důchodu, až se oženíte, až se rozvedete, až do pátečního večera, až do soboty ráno, až budete mít nové auto nebo dům, až splatíte nové auto nebo dům, až bude jaro, léto, podzim nebo zima, až umřete, až se znovu narodíte.

Abyste se mohli rozhodnout, že ten čas, kdy můžete být šťastní, je právě nyní.....

Štěstí je cesta, ne cíl. Proto pracujte, jako byste nepotřebovali peníze. Milujte jako by Vám nikdy nikdo neublížil.

A tančete, jako by se nikdo nedíval.

Alfred Souza